Programul slujbelor

MAI

Duminică 29 Mai – Duminica a 6-a după Paști (a Orbului din naștere), Utrenia va începe la ora 9.00, urmată de Sf. Liturghie de la ora 10.00.

Duminică 22 Mai – Duminica a 5-a după Paști (a Samarinencei), Utrenia va începe la ora 9.00, urmată de Sf. Liturghie de la ora 10.00.

Sâmbătă 21 Mai – Sfinții Mari Împărați și întocmai cu Apostolii, Constantin și mama sa Elena, Acatistul va începe la ora 9.30, urmat de Sf. Liturghie de la ora 10.00.

Duminică 15 Mai – Duminica a 4-a după Paști (Vindecarea slăbănogului de la Vitezda), Utrenia va începe la ora 9.00, urmată de Sf. Liturghie de la ora 10.00.

Duminică 8 Mai – Duminica a 3-a după Paști (a Mironosițelor), Utrenia va începe la ora 9.00, urmată de Sf. Liturghie de la ora 10.00.

Duminică 1 Mai – Duminica a 2-a după Paști (a Sf. Apostol Toma), Utrenia va începe la ora 9.00, urmată de Sf. Liturghie de la ora 10.00.

APRILIE

Vineri, 29 Aprilie, Izvorul Tămăduirii, Sf. Liturghie va începe la ora 10.00.

Luni, 25 Aprilie, Sf. Paști, Sf. Mucenic Gheorghe, Sf. Liturghie va începe la ora 10.00.

Duminică, 24 Aprilie, a Sfintei Învieri, a doua Înviere-Vecernia va începe la ora 12.00.

Sâmbătă, 23 Aprilie:

-ora 10.00: Sf. Liturghie

-12.00-18.00 -Spovedanie, Împărțirea Paștilor

-ora 23.00: Slujba Învierii Domnului

Vineri, 22 Aprilie, Denia Prohodului Domnului va începe la ora 18.30.

Joi, 21 Aprilie, Denia celor 12 Evanghelii va începe la ora 18.30.

Duminică, 17 Aprilie, Utrenia va începe la ora 9.00, urmată de Sf. Liturghie de la ora 10.00.

Duminică, 10 Aprilie, Utrenia va începe la ora 9.00, urmată de Sf. Liturghie de la ora 10.00.

Vineri, 8 Aprilie, Liturghia Darurilor mai înainte Sfințite va începe la ora 16.00. De la ora 18.00 vom oficia Taina Sf. Maslu.

Duminică, 3 Aprilie, Utrenia va începe la ora 9.00, urmată de Sf. Liturghie de la ora 10.00.

MARTIE

Duminică, 27 Martie, Duminica Sf. Cruci, Utrenia va începe la ora 9.00, urmată de Sf. Liturghie de la ora 10.00.

Vineri, 25 Martie, Buna Vestire, Sf. Liturghie va începe la ora 10.00.

Duminică, 20 Martie, Sf. Grigorie Palama, Utrenia va începe la ora 9.00, urmată de Sf. Liturghie de la ora 10.00.

Duminică, 13 Martie, Duminica Ortodoxiei, Utrenia va începe la ora 9.00, urmată de Sf. Liturghie de la ora 10.00.

Duminică, 6 Martie, Utrenia va începe la ora 9.00, urmată de Sf. Liturghie de la ora 10.00.

FEBRUARIE

Duminică, 27 Februarie, Utrenia va începe la ora 9.30, urmată de Sf. Liturghie de la ora 10.00.

Duminică, 20 Februarie, Utrenia va începe la ora 9.30, urmată de Sf. Liturghie de la ora 10.00.

Duminică, 13 Februarie, Utrenia va începe la ora 9.30, urmată de Sf. Liturghie de la ora 10.00.

Duminică, 6 Februarie, Utrenia va începe la ora 9.30, urmată de Sf. Liturghie de la ora 10.00.

Miercuri, 2 Februarie, Întâmpinarea Domnului, Sf. Liturghie va începe la ora 10.00.

IANUARIE 2022

Duminică, 30 Ianuarie, Sfinții trei Ierarhi, Utrenia va începe la ora 9.30, urmată de Sf. Liturghie de la ora 10.00.

Duminică, 23 Ianuarie, Utrenia va începe la ora 9.30, urmată de Sf. Liturghie de la ora 10.00.

Duminică, 16 Ianuarie, Utrenia va începe la ora 9.30, urmată de Sf. Liturghie de la ora 10.00.

Duminică, 9 Ianuarie, Utrenia va începe la ora 9.30, urmată de Sf. Liturghie de la ora 10.00.

Vineri, 7 Ianuarie, Soborul Sf. Ioan Botezătorul, Sf. Liturghie va începe de la ora 10.00.

Joi, 6 Ianuarie, Botezul Domnului, Sf. Liturghie va începe de la ora 10.00.

Duminică, 2 Ianuarie, Utrenia va începe la ora 9.30, urmată de Sf. Liturghie de la ora 10.00.

Sâmbătă, 1 Ianuarie, Acatistul Sf. Vasile cu începere de la ora 9.30 va fi urmat de Sfânta Liturghie, de la ora 10.00.